Webové stránky a vizuální styl pro Vysočina Gladiators

Naše nejnovější realizace je vizuální styl prezentace na sociálních sítích a nové webové stránky pro tým amerického fotbalu Vysočina Gladiators. Vizuální styl pro sociální sítě, které jsou pro Glads nejdůležitější, jsme využili i napříč webovými stránkami. Vše je tak graficky propojené. Velký důraz je kladen na responsivní zobrazení webu, proto zde bylo vynecháno i tradiční menu. Cílem webu je informovat fanoušky a vtáhnout je do dění, seznámit s týmem a budovat s nimi vztah. Toho jsme dosáhli větším propojením na samotné hráče a možností interakce návštěvníků (vzkazy fanoušků, fun facts atd). O promo i hráčské fotografie se postaral Kenji's ShotBook. Bohužel spuštění je momentálně poznamenáno koronavirovou infekcí - letošní liga byla prozatím zrušena a termín spuštění webu odložen.

Co vše je součástí tohoto webu?

Responsivní webdesign

Web design, který se přizpůsobuje velikosti prohlížeče - tedy zobrazuje se správně jak na velkém monitoru, tak na menší obrazovce notebooku, tabletu nebo smartphonu.

UX design

Web je zpracován tak, aby plnil cíl klienta z hlediska UX (User Experience). V tomto případě se jedná o zapojení fanoušků a budování vztahu k hráčům.

UI design

Design webu má za úkol navést uživatele ke splnění cíle. To je zde splněno. U webu Vysočina Gladiators je cílem informovatnost o aktuálním dětí v týmu a sběr emailů pro možnost budoucího oslovení v souvislosti s činností týmu. Sběr emailů je navíc řešen zábavnější formou "Vzkazy našich fanoušků".

Uživatelská administrace

Součástí webu je uživatelská administrace, aby klient sám mohl web upravovat a měnit zejména jeho textové a obrázkové součásti.

Analýza návštěvnosti

Web je napojený na analýzy návštěvnosti pomocí služeb Google Analytics a Google Webmasters. S těmi lze dále pracovat například při vytváření PPC kampaní nebo kampaní na sociálních sítích.

On-site SEO optimalizace

U webu je zpracována tzv. on-site SEO optimalizace. Součásti webu jsou tedy navržené a vytvořené tak, aby co nejvíce vylepšily pozici webu ve vyhledávačích.

Open Source System

Kostra webu je postavena na open source systému Drupal. Je tedy možné systém aktualizovat a web tím pádem nestárne a není závislý pouze na zásahu od nás.